Cvičíme na Novém Zélandu!!

Je tomu již několik měsíců, co se nerozluční kamarádi, tvůrci myšlenky vytvořit web světcviků rozdělili. Zatímco Lukáše můžete stále potkat v Praze a využívat jeho služeb osobních tréninků, Mira a David se vydali za velkou louži. Asi byste čekali do USA, ale není tomu tak. Naše země zaslíbená je Nový Zéland.

V tomto článku bych se s Vámi chtěl podělit o zkušenosti, co mi tato země dala a co vzala, samozřejmě v oblasti sportu a cvičení. Jak to tu vlastně chodí?!

Možná jste se setkali s programem Les Mills, který byl vymyšlen na Novém Zélandu spojení fitness a kardia, miliony lidí po celém světe navštěvují tyto lekce a musím říct pěkná dřina. Novozélanďané jsou opravdu sportovně založení lidé, takže v každém parku najdete skupinkdy běžců. O víkendu jsou organizovány společné běhy, kde jsou všichni velmi přátelští a nemusíte mít strach, že Vás někdo okrade, když si odložíte věci. Samozřejmě je to for fun nevadí,že něběháte průměr na kilák 3 minuty.

 

Fitness centra

Fitka najdete na každém rohu, takže kdo se chytáte práve do této destinace a máte obavy, jak to bude s vaším cvičením, nemusíte mít obavy. Navíc většina posiloven je otevřena 24/7 což je super. Ovšem dost težko najdete posilovnu, kde si budete platit po jednotlivé vstupy, všude po Vás tlačí koupit si členství. Další zajimavostí a pro mě opravdu velkým šokem, je že tu nebývají šatny, ale pouze sprchy, kde se stejně skoro nikdo nesprchuje ani nepřevléká, každý si udělá názor sám, jestli mu vyhovuje přijít a odejít z posilovny v čem cvičí, za mě opravdu ne!!

 

Parky a workout hřiště

Všechna města jakožto celý Zéland má spoustu zeleně a parků, opravdu ráj na zemi. Není nic lepšího, než si zacvičit venku v přírodě. My jsme si oblíbili několik míst v Aucklandu a především Haegley park v Christchurch.Bohužel pokud nebudete mít svoji výbavu, jako například TRX, kruhy, jste absolutně nahraní. Možná jsem zhýčkaný Evropou, kde na každém rohu vyrostli workout hřistě, ale tady je prostě nenajdete a když ano, tak hrazdu na které by se udržela leda opice, jak jsou žerdě tlusté. Možná má te lepší zkušenost, pokud ano dejte vědět, budu jen rád.

Přes všechny negativa, musím říct, že na Zélandu je radost cvičit. Navíc základní cviky, jako jsou dřepy, kliky, crunches, superman a milion dalších můžete cvičit kdekoliv a tady s tak krásnými výhledy na krajinu asi jako nikde jinde na planetě Zemi. My máme opravdu stěstí,prostě si umíme najít, co chceme a koho chceme, to že jsme narazili na parádní lidi, kteří mají podobný lifestyle jako my bereme skoro jako samozřejmnost. Spousta lidí nadává jací jsou ty vidláci a opravdu jsou, ale kamarády si můžeme zvolit a my našli ty správné. Pravidelně se scházíme v tělocvične pod názvem NZ Primal Movement, jestli tu někdo jste a máte zájem si zacvičit, určitě neváhejte se přidat. Malá na místní poměry útulná gymnastická tělocvična nám poskytuje zázemí pro parádní workout.

 

Další indoor- outdoor aktivity

Jestli se sem chystáte, určite doporučuji uvažovat o koupi kola a nezapomenout si vzít cyklistické tretry. Silniční kola jsou tu absolutně za pakatel, naopak za horská kola si připlatíte. Každé město má vymezené pruhy pro cyklisty, opět palec nahoru. Na co si dát velký pozor a musí být řečeno. Kiwáci jsou špatní řidiči, takže obezřetnost za každé situace. Jo a bez helmy to ani nezkoušejte, první policajt Vás hned krouhne až o 400 NZD.

Surfing je zde vodním sportem číslo jedna, ještě aby ne, nekonečné pláže a krásné zálivy jsou pro Zéland typické. Pro mě bylo bylo příjemné zjištění, že existuje prímo předpověď počasí na vlny a světe div se, je přesná. Takže velmi doporučuji vyžkoušet. Jo a nepochybujte o tom,že budete utahaní, jak koťata, je to šílený záhul na core a vlastně celé tělo v kombinaci s neustálým pádlování a padáním. Už chápu proč surfaři jsou namakaní. Super sport nejen nadívání, tělo si fakt mákne.

Pro příznivce plavání nemám dobrou zprávu, pokud nejste otužilci v oceánu si moc neužijete, pokud neobléknete neopren, bez kterého se neobejdete ani při surfování. Samozřejmě si můžete zajít na bazén, moje zkušenost říká jednou a dost, koupat se ve vnitřním bazénu, kde si lidé ani nesvléknou triko a mít mlhu před očima po celou dobu, jak je voda zakalená, prostě nic pro mě.

Tenis si tu zahraje skoro v každém parku. Pokud si myslíte na sport pro bohaté, golf. Jste na Zélandu na správném místě, někde jsem slyšel, že jich tu je nejvíce na světe v přepočtu na obyvatele. I kdyby tomu tak nebylo, je jich tu opravdu spousta a hlavně finančne dostupné. Můžete si jej zahrát v parku v centru města na hřišti u pláže, no prostě všude a nepochybně si jej užijete.

 

To by bylo asi vše z aktiviti, co jsme tu za pár měsíců vyzkoušeli, některé jsem ani nepsal, nepochybně je Nový Zéland, správné místo pro sportování, řekl bych až pohádkové, kde výkon nehraje takovou roli a nebo naopak vás vybičuje ještě k větším výkonům.

A co mi teda vlatně dal či vzal? Vlastně sportovně mi nevzal vůbec nic, jen mi potvrdil, že když je motivace a chuť něco se sebou dělat, můžete kdekoliv a kdykoliv. Pro ty, kteří by rádi viděli, jak dřeme, dobýváme svět, užíváme si pohadkové krajiny máme super zprávu, díky internetu nás můžete sledovat, dávat like, srdíčka na instagramu svetcviku.cz atd. atd. Budeme rádi, když se ozvete!!

 

Cheers Mira a David


 

Zobrazit další / všechny články