Enzymy pro dobrou imunitu

Enzymy pro dobrou imunitu 

Enzymů je několik tisíc druhů. Jejich hlavním rysem je jejich efektivní působení již od velmi malého množství. Jsou to vlastně bílkoviny. Každý enzym je určen k nějaké chemické reakci, ta poté pomáhá našemu organismu. Enzymy dokáží štěpit složité molekuly na menší řetězce. Ty jsou pak stráveny dalšími organismy a stanou se pro ně velmi významnými zdroji energie. Enzymy v našem těle najdeme např. ve slinách, žaludečních šťávách, jsou také produkovány slinivkou břišní.

Bez enzymů bychom nemohli fungovat

Enzymy doslova ovlivňují náš každodenní život, bez nich bychom nemohli fungovat. V našem těle jich najdeme asi tři tisíce druhů. A co že konkrétně dělají? Pomáhají nám trávit, vylučovat, regenerovat organismus, hojit rány, rozmnožovat se, stárnout. Náš mozek by bez nich nemohl fungovat, a naše imunita by neexistovala. Pomáhají našemu tělu čelit zánětům, chrání nás před škodlivými látkami. Dokáží záněty nejen tlumit, ale i předcházet jejich vzniku do budoucna. Proto pokud Vám některé enzymy chybí, vypořádáváte se s obtížemi déle a vrací se. Když Vám například chybí ty enzymy, které dokáží pomáhat s trávením mléčných výrobků, máte problém s jejich strávením, což velmi rychle sami pocítíte. To samé se může dít, pokud postrádáte dostatečné množství enzymů, které pomáhají štěpit alkohol. Pak je Vám i při vypití malého množství alkoholu velmi špatně najdete?

Odkud enzymy získat?

Tělo si některé enzymy umí vytvořit samo. Dostávají se mu ale i ze syrové stravy. Čím více syrové stravy, tím více blahodárných enzymů. Teplota vyšší než nula stupňů Celsia je však zničí. Zajímavé je, že chladné prostředí je sice deaktivuje, ale neničí. Enzymy jsou pro nás tedy velmi jednoduše dostupné v syrovém ovoci i zelenině. Nejvíce bohaté na enzymy jsou potraviny, kterým vévodí chlorofyl. Právě z tohoto důvodu jsou dnes populární nápoje ze zeleného ječmene a chlorelly pyrenoidosy. Pokud chceme dostat potraviny do jídla, aniž bychom enzymy zničili, musíme je tam přidat až na samotný závěr vaření. Jsou např. i v octu, nebo sojové omáčce . Velmi vhodné jsou také tzv. pickles, které jsou na enzymy bohaté. Případně je praktické, dát si před jídlem malý salát.

Co vše ještě enzymy dokáží?

Enzymy mají příznivý vliv na vlastnosti krve. Umí rozpouštět bílkovinu krevních sraženin a urychlují vstřebávání krevních výronů. Poradí si i s otoky. Velmi účinně omezují jejich vznik a urychlují vstřebávání. Jak je již zmíněno výše, poradí si se záněty, urychlují jejich hojení a brání vzniku zánětů nových, dokáží tlumit bolest. Jsou totiž schopny rozložit látky, které bolest přímo vyvolávají. Zvyšují imunitu, aktivují imunitní buňky. Působí podpůrně při léčbě, kdy je tělo léčeno antibiotiky a chemoterapeutiky. Podávají se tedy při zhoubných nebo degenerativních chorobách. Pokud Vás trápí mykózy, neboli kvasinkové infekce, je velmi důležité posílit imunitu. Jejich opakování totiž svědčí právě o tom, že je Vaše imunita snížena, je proto potřeba ji posílit. Enzymy zkrátka ocení oslabený organismus.

Nevíte si rady se sestavením jídelníčku? Sestavíme ho za Vás.

CHCI JÍDELNÍČEK

JÍDELNÍČEK NA MÍRU

Zobrazit další / všechny články