Látky podporující hubnutí - spalování tuků

Látky podporující hubnutí - spalování tuků 

Hubnutí je dlouhodobý proces, který přináší mnoho odříkání. Abychom si udělali spalování tuků příjemnější, pak je důležité vědět, které látky jsou nám v tomto procesu skutečně schopné pomoci.  

Spalovače tuků jsou velmi účinné a jejich působení není výplodem naší fantazie. Je vědecky ověřené. Působí tak, že urychlí metabolismus, nepatrně zvýší naši tělesnou teplotu a v ideálním případě nám také pomohou snížit chuť k jídlu. A kterépak, že to jsou?

Kofein – každý ho zná. Pomůže Vám nastartovat výkonnost. Ve spojení s vitamínem C Vám umožní trénovat déle, být výkonnější. Což v praxi znamená, že zvládnete déle a efektivněji cvičit, trénovat a zbavíte se tak rychleji a efektivněji nadbytečných kil. Samozřejmě je nutné ho doplňovat, má totiž  krátkodobé účinky.

Taurin – je obdobnou látkou jako kofein. Najdeme ho snad ve všech energetických nápojích, které mají opět za úkol postavit Vás na nohy a udržet déle aktivní.

Synefrin – efektivně snižuje pocit hladu, oddaluje únavu a nepatrně zvýší tělesnou teplotu. Zrychluje metabolismus a efektivně odbourává tuky. Je to alkaloid, který je obsažen v citrusových plodech. Urychluje hubnutí.

Caffeinem - poskytuje organismu potřebnou energii, ale také podporuje hubnutí. Je znám jako jeden z velmi silných spalovačů tuků na světě. Velmi často ho užívají také profesionální sportovci.

Kapsaicin – přírodní spalovač tuků, který vlastně může za to, že chilli papričky pálí. Je to alkaloid, který je rozpustný v alkoholu a tucích. Dokáže zrychlit metabolismus, přispívá ke snižování hromadění tukových buněk a co potěší zvlášť muže, je to, že během hubnutí chrání hodnoty testosteronu v těle. Najdete ho v kajenském pepři a samozřejmě v chilli papričkách.

Yohimbine  - alkaloid obsažený v kůře afrického stromu bujarník. Je využíván také jako přírodní afrodiziakum. Nicméně nezaostává ani jako spalovač tuků, kdy se doporučuje brát si jej na lačno a před cvičením. Předávkování může způsobit vysoký krevní tlak nebo záchvaty úzkosti či paniky. Jinak je však skvělým pomocníkem při samotném hubnutí.

l-karnitin - prospívá srdci i mozku a urychluje přeměnu tuků na energii. Aby však skutečně plnil svoji funkci, mělo by být jeho užívání vždy spojeno s alespoň hodinovou tělesnou zátěží.

Kyselina HCA – brání přeměně sacharidů na tuky a také snižuje chutě k jídlu.

A samozřejmě existují i další látky, které jsou účinnými pomocníky při hubnutí. Potraviny, které Vám s účinným hubnutím pomohou, protože se také řadí k přírodním spalovačům tuků jsou především citrusy, jahody, maliny, ananas, jablka, chřest, česnek, brokolice, kysané zelí, fazole, zázvor, včetně jablečného octa.

Spalovače tuků opravdu fungují

Spalovače tuků opravdu fungují, vždy ale v kombinaci s dodržováním zdravé stravy a pohybem. Protože pouze samotné spalovače tuků Vám nemohou pomoci, když neupravíte svoji životosprávu, nepřizpůsobíte své návyky. Bez pohybu a úpravy jídelníčku se zkrátka hubnutí nekoná, nicméně příroda si pro nás připravila opravdu dobré spojence, jejichž pomoc jistě oceníte, pokud jste se zhubnout opravdu rozhodli.

Potřebujete jídelníček pro spalování tuků?

  

Chci jídelníček

 

Zobrazit další / všechny články