Street workout - pozitivní fenomén dnešní doby

Poslední roky se i v České republice začal prosazovat tento způsob cvičení venku s vlastní váhou. Ovšem letos zaznamenal opravdu velký boom, nejspíše logický. Konečně se nestaví pouze dětská hřiště, ale radní měst a starostové vesnic pochopili, že i starší generace chce aktivně relaxovat venku.

Rozvoj street workoutu je opravdu obrovský, což dokazuje růst workoutových hřišť, jako hub po dešti. Dalším důkazem je nepochybně zorganizování 1. mistrovství České republiky v tomto sportu. Mimochodem vítězové získali nominaci s letenkou na mistrovství světa v Moskvě, takže pro opravdové dříče a nadšence možná motivace pro příští rok.  Možná se divíte, že právě do Ruska. Jak to bývá, co není v USA, je v Rusku. Tyto dvě země v současné době vévodí tomuto sportu.

 

Street workout je provozování cvičení na venkovních hřištích, kde na hrazdách, bradlech, žebřinách, různých podložkách a dalších cvičíte výhradně s vlastní váhou. V podstatě se jedná o cvičení vycházející z gymnastiky. Je naprosto úžasné, že i naše společnost si uvědomuje celospolečenský význam a v každém městě je již několik hřišť. Přece jenom je daleko příjemnější vidět mládež v parku cvičit a soupeřit, kdo udělá více muscle ups, push ups, dips než koukat, jak rozbíjí láhve od alkoholu. Navíc k tomu nepotřebují kromě oblečení vůbec nic, což pro sociálně slabší rodiny je vítaný faktor. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že atmosféra na těchto hřištích je opravdu přátelská, lidé si zde pomáhají a předávají svoje zkušenosti, nikdo se na nikoho nedívá přes prsty. Jsem opravdu nadšený.

A co Vám takové cvičení reálně přinese?

Podle mě pozitivní náladu do Vašeho života. Cvičit venku obzvláště, když venku panuje stále teplo, je opravdu velmi příjemné. Rozhodně neočekávejte flákárnu, kdo tvrdí, že cvičení s činkami je náročnější měl by si to zkusit. Prostě při shybech, klicích na bradlech mohl bych jmenovat další, gravitaci neošidíte. U většiny cviků zapojíte velkou část svalových partií a vaše tělo sílí daleko rychleji, což souvisí s funkčností těla. Je sice pěkné vidět kulturisty s ohromným objemem svalů, ale při cvičení s vlastním tělem se vaše tělo stává daleko funkčnějším. Pro běžný život daleko lepší varianta.

Rozhodně neváhejte, a dokud je teplo zajděte si zacvičit ven, budete se cítit skvěle. Třeba Vás to pohltí a příští léto budete dalším, kdo získá nominaci na mistrovství světa.

 

Důležité je začít, světcviků vám fandí.

Zobrazit další / všechny články